רז ביובית

צילום קווי ניקוז

מערכת הביוב היא לא מערכת מובנת מאליה, למרות שלעיתים זה בהחלט נראה ככה. כאשר אנחנו שוטפים ידיים או כאשר אנחנו סתם נכנסים לשירותים, הרבה פעמים אנחנו פשוט לא מודעים לכך שמדובר על מערכת שהיא באמת מדהימה. תפקיד צנרת הביוב להעביר את המים המלוכלכים בהם אנחנו משתמשים למעשה כל הזמן, למקום אחר. מדובר על מערכת בה אנחנו, כל אחד מאיתנו, ניעזר באופן קבוע. כך שבאופן טבעי אנחנו עלולים לצפות לשורה של תקלות וסתימות שיצריכו לבצע צילום קווי ניקוז למערכת הביוב.

מדוע חשוב לבחון את הדברים היטב מראש

בעיות תמיד עלולות להתרחש לאור העובדה כי מדובר על מערכת מורכבת שעם הזמן לעיתים חווה תהליך של שחיקה. ישנם מקרים בהם יש סתימות ביוב ואנחנו צריכים לבחון אותן כדי להבין איך לפתור אותן על הצד הטוב ביותר.

כדי שנבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר, חשוב מאוד לבחון את הדברים מראש ולבצע צילום קווי ניקוז. הסיבה לכך היא בעיקר משום שמדובר על תהליך חשוב של אבחנת המקרה לפני שאנחנו נכנסים עם כלים כדי לפתור את הבעיה. הסיבה לכך היא שהרבה פעמים התקלה ממוקמת בנקודה אליה אנחנו לא יכולים להגיע לבד באופן פשוט.

מה שמחייב אותנו לחפור או לנסות להגיע אל נקודה שההגעה אליה עלולה להיות מלווה בניתוק של חלקים מסוימים בצנרת עקב שורשים בביוב. אם אנחנו לא נדע לאן פנינו מועדות, במקרים טובים יותר אנחנו פשוט נפתור את הבעיה באופן איטי ומסורבל יותר, מה שימנע מהדיירים להיעזר במערכת האינסטלציה שלהם לאורך שעות ארוכות.

במקרים חמורים יותר, אנחנו נראה ממש כיצד התקלה מובילה לתקלה אחרת שהופכת את מלאכת התיקון מורכבת הרבה יותר בסופו של דבר. בדיוק בגלל זה חשוב כל כך לבצע את עבודת התכנון מראש. לבצע צילום קווי ניקוז באופן מדויק כדי שנוכל לדעת מול מה אנחנו עומדים ואיפה הבעיה בדיוק.

צילום קווי ביוב
צילום קווי ביוב

איך מבצעים צילום קווי ניקוז וצנרת ביוב?

בכל הנוגע לתחום של צילום קווי ביוב אנחנו צריכים לקחת שני דברים בחשבון:

  1. צילום קווי ניקוז הוא צילום שנעשה בצנרת, כך שאנחנו צריכים מצלמות ביוב ומצלמות סיב אופטי שינתחו לנו את המצב בצורה טובה ואיכותית.
  2. צילום קווי ניקוז לעיתים צריך להיעשות בנקודה אליה אין לנו גישה ולעיתים מדובר על נקודה שנמצאת מתחת לבטן האדמה, כך שאנחנו צריכים למצוא את הדרך לצלם שם ולייצר כמו מפה שתראה לנו מול מה אנחנו מתמודדים בצורה איכותית וטובה.

כדי לפתור את שתי הבעיות הללו הטכנולוגיה מושיטה לנו יד בדמות מערכת ייחודית לצילום צנרת ביוב אותה אנחנו מכניסים אל תוך הצינורות ומובילים אותה אל עומק המערכת כדי לקבל את התמונה לגבי המתרחש. כמובן שאנחנו לא מדברים על תמונה כמו תמונה שנמצאת באלבום. אנחנו מדברים על מה שרק איש מקצוע מנוסה יכול לנתח כדי לתת לנו את המענה הנכון ולהראות לנו מול מה אנחנו מתמודדים.

לאחר ביצוע הצילום יש לגשת לפיתרון התקלה

כמובן שהצילום עצמו הוא לא החלק המשמעותי, מדובר על חלק מקדים שנועד על מנת שניתן יהיה לבצע את התיקון הנדרש על הצד הטוב ביותר בסופו של דבר. חשוב מאוד לגשת לאחר מכן לפיתרון התקלה ולהפקיד את ביצוע העבודה בידיים של מי שיבצעו אותה על הצד הטוב ביותר. פיתרון התקלה הוא תהליך מורכב והרבה פעמים כדאי לתת למי שמבצע את תהליך הצילום לבצע את התיקון גם כן.

כמה עולה צילום קווי ניקוז?

המחיר עבור צילום קווי ניקוז הוא החל מ-600 ש"ח ולעיתים גם יותר. הרבה פעמים כאשר אנחנו מחברים בין התהליך של צילום קווי ניקוז ובין מתן המענה לתקלה עצמה, המחיר יורד באופן משמעותי. חשוב לזכור כי בסופו של דבר הכי חשוב זה לקבל מענה מקצועי וניתוח מבוקר של המצב בשטח ממי שיודע את העבודה שלו. משום שמדובר על חלק משמעותי כל כך לאורך תהליך התיקון, לעיתים שווה לשלם עוד כמה שקלים עבור מתן שירות מדויק ואיכותי.

רז ביובית – המקצוענים בצילום קווי ביוב וניקוז צנרת

רוצים לקבל שירות של צילום קווי ניקוז לצנרת הביוב כמו גם מתן מענה לתקלות שונות במערכת הביוב? רז ביובית הוא מי שאתם יכולים לקרוא לו עבור שירות מקצועי, מיומן, במחירים משתלמים.

5/5 - (6 votes)
מה היה לנו עד עכשיו?