רז ביובית

פינוי שפכים

✔️ פינוי שפכים 24 שעות ביממה!

✅ מטפלים בכל סוגי השפכים.

✔️ שירות לכל המגזרים – פרטי / עיסקי.

✅ ייעוץ טלפוני ללא עלות.

✔️ מחירים הוגנים ומתן שירות בזמן.

✅ להצעת מחיר לשירותי פינוי שפכים חייגו:

התקשרו עכשיו: 050-6833701 ☎️

פינוי שפכים – זול, מהיר ומקצועי!

הרחקה מהירה, יעילה ויסודית של השפכים מסביבת המגורים שלנו היא צורך בסיסי. פינוי שפכים מלא מאפיין את אורח החיים המודרני. איש מאתנו אינו מעלה על דעתו מצב בו השפכים מצטברים בקרבת מקום המגורים, מפיצים ריחות רעים, מזהמים את הסביבה, מהווים מפגע תברואתי ופוגעים באיכות החיים שלנו. 

אם יש ברשותכם מערכת ניהול שפכים שאינה מפנה באופן אוטומטי את השפכים אל מערכת הביוב העירונית – עליכם להתקשר באופן קבוע עם חברה מקצועית ומובילה ולתאם טיפול חוקי ונכון בשפכים.

חברת רז ביובית ידועה ביכולות שלה לפנות את כל סוגי השפכים בצורה בטוחה. כחברה מובילה בתחום אנו מקפידים לעבוד בהתאם להנחיות החדשות של המשרד להגנת הסביבה. בתי עסק שלא יבצעו פינוי שפכים בהתאם להנחיות עלולים לספוג קנסות גבוהים וסנקציות נוספות. טיפול בשפכים הוא מקצוע לכל דבר, חייגו אלינו ואל תתפשרו על פחות מהטובים ביותר.

איך צריך לבצע פינוי שפכים?

הליך פינוי שפכים נקבע בראש ובראשונה בהתאם לסוג של השפכים. קיימים היום שפכים תעשייתיים, שפכים סניטריים, שפכים של שמנים, שפכים קולחים ועוד. יש לתאם ולתכנן פינוי שפכים על פי המאפיינים הספציפיים של התכולה כאשר ברוב המקרים הפינוי יתבצע על ידי קבלן ביוב עם ביובית. 

משאית הביובית נושאת מכלים גדולים לאגירת השפכים כאשר משאבה עוצמתית שואבת את המים אל המכל באמצעות צינור. שירותי פינוי שפכים מתבצעים בצורה המהירה, היסודית והבטיחותית ביותר עם ביובית. השפכים מפונים אל אתרי הטמנה ומחזור בהתאם לחוק.

מה קורה לשפכים שנשאבים אל הביובית?

מיד עם קבלת הקריאה נצא לדרך אליכם עם ביובית מתאימה וציוד נלווה. פינוי שפכים דורש הגעה לשטח עם מכלים ריקים על הביובית. אנחנו מקפידים מראש לרוקן את המכלים בכדי להבטיח אפשרות לשאיבת כמות גדולה של נוזל. 

לאחר ההגעה למקום נבחר את המיקום הטוב ביותר בעבור הביובית, נתמקם, נחבר את הציבור, נפעיל את המשאבה ונתחיל בשאיבה. פינוי שפכים אינו דורש זמן עבודה רב בעוד משך זמן השאיבה נקבע על פי כמות הנוזל והעוצמה של הביובית.

הנוזל יחד עם כל הפסולת נשאבים אל תוך הביובית במטרה לפנות אותם אל אתרים ייעודיים. פעמים רבות, החומרים שנשאבים אל תוך מכלי הביובית נחשבים לחומרים מסוכנים ורעילים כך שעלינו להקפיד לטפל בהם נכון. ניסיונות לבצע בעצמכם פינוי שפכים עשויים להסתיים באסון כבד, נזק סביבתי או קנס כספי גבוה.

לאן מפנים שפכים מהתעשייה?

פינוי שפכים תעשייתיים מתבצע תוך אגירת החומרים המסוכנים בתוך מכלי הביובית. חשוב להדגיש שהמכלים אטומים ואין סכנה לנזילה. החומרים מפונים בהתאם לחוק אל תחנת מעבר בה הם עוברים תהליכים של פירוק, טיהור, מחזור והשמדה. לכל אורך הדרך יש להקפיד על רמה גבוהה של בטיחות. 

פינוי שפכים תעשייתיים דורש אחריות רבה וניסיון. עליכם להקפיד לבחור נכון את אנשי המקצוע לטיפול בחומרים המסוכנים. חאפרים שמציעים מחירים נמוכים עשויים לסכן אתכם, את עצמם ואת הסביבה.

הצורך בהזמנת שירותי פינוי שפכים

המשרד להגנת הסביבה קובע באופן חד משמעי איסור על פינוי שפכים מסוכנים אל מערכת הביוב הראשית. אם קבלתם אתם הנחייה שלא להזרים פסולת אורגנית או שפכים סניטריים אל מערכת הביוב – יהיה עליכם להזמין ביובית לפינוי שפכים. 

פינוי שפכים מותר רק אל אתרים מורשים (אתרי טיהור שפכים) על פי חוק כאשר את הפינוי יש לבצע עם ביובית. חשוב להדגיש כי האחריות החוקית לפינוי מסודר ומתועד של השפכים חלה על בעלי העסק. אי ידיעה אינה פוטרת אתכם מאחריות.

3 סוגים עיקריים של שפכים

  1. שפכים סניטריים – תוצר פסולת נוזלי של שימוש בשירותים, רחצה או כיור המטבח.
  2. שפכים תעשייתיים – הפסולת הנוזלית שנוצרת בתהליכי הייצור ובמהלך העבודה במפעל.
  3. שפכים אורגניים – פסולת אורגנית נוזלית שמקורה בבעלי חיים או צמחים. לרוב, אפשר יהיה לפרק את הפסולת האורגנית בקלות בעזרת בקטריות וחיידקים ייעודיים.

אלו שפכים מוגדרים סניטריים?

בישראל, פינוי שפכים סניטריים מתבצע ברוב חלקי הארץ באופן אוטומטי. רשת הביוב קולטת את השפכים ישירות מהצנרת העירונית ומפנה אותם אל אתרים מתאימים. שפכים סניטריים ידועים כבעלי ריחות לא נעימים ונוכחות של גורמים מזהמים מסוכנים. טיפול לא מקצועי ויסודי בשפכים מהווה סכנה תברואתית. 

השפכים הסניטריים הם תוצר של מים שנשטפים באסלה ובחדר הרחצה. הבתים בישראל ברובם מחוברים אל תשתית ביוב כך שפינוי השפכים מתבצע באופן אוטומטי. פינוי שפכים סניטריים עם ביובית נחוץ במקומות בהם אין תשתית ביוב והשפכים נאגרים בבורות ספיגה.

טיפול בשפכים סניטריים

פינוי שפכים שנחשבים למזוהמים ומסוכנים מבחינה תברואתית מתבצע באמצעות ביובית. זהו פינוי שפכים ללא מגע אדם. התהליך כולו מתבצע על ידי הביובית כך שהמים נשאבים ישירות מהבור אל מכל האגירה של הביובית. פינוי שפכים סניטריים נשלים עם שטיפה יסודית של הבור. 

המים המזוהמים מפונים על ידי הביובית אל מתקני טיפול בשפכים בהם הם עוברים תהליכים של טיהור ומחזור. מדינת ישראל נחשבת לבעלת טכנולוגיה מתקדמת בתחום טיהור מי השפכים. המים המטוהרים עתידים לשמש לדישון ותוצרת חקלאית.

איך מטפלים בשפכים התעשייתיים?

פינוי שפכים תעשייתיים נדרש כאשר המים המלוכלכים הוא תוצר של המפעל למעט שפכים סניטריים. שפכים תעשייתיים בחלקם מוזרמים אל מערכת הביוב ובחלקם מטופלים על ידי ביובית. כ-15% מהשפכים שמוזרמים לביוב כאן בישראל הם שפכים תעשייתיים. 

השפכים שמקורם בתעשייה זוכים להתייחסות נפרדת בשל פוטנציאל הזיהום הגבוה. אלו הם שפכים שכוללים חומרים מזהמים (בחלקם מסוכנים) שפוגעים בסביבה. בהשוואה לעבודות פינוי שפכים אחרות, פינוי שפכים ממקור תעשייתי כולל ריכוז גבוה יותר של חומרים מזהמים.

טיפול בשפכים תעשייתיים מתבצע גם כן במכוני הטיהור כאשר ישנם מקרים בהם גם הטכנולוגיה החדישה ביותר לטיהור מים אינה מצליחה להתמודד עם שכפי התעשייה המזוהמים. חשוב לציין שישנם מקרים בהם נאסר על מפעל מסוים להזרים שפכים את מערכת הביוב הרגילה. 

במקרים אלו המפעל מתבקש לתאם פינוי שפכים מקצועי שמתבצע באמצעות קבלן ביוב מוסמך ומנוסה. שפכים שאסור להזרים אל מערכת הביובית מפונים עם ביובית לפינוי שפכים שמעבירה אותם אל מתקני הטמנה, טיהור ומחזור.

פינוי שפכים אורגניים ופסולת אורגנית

שירותי פינוי שפכים אורגניים נדרשים כאשר מדובר בפסולת  שמקורה באורגניזם צומח או חי. לרוב, ניתן לפרק באופן טבעי את השפכים האורגניים בעזרת חיידקים ובקטריות. פינוי שפכים אורגניים מתבצע אל מתקני טיהור ייעודיים בהם הם עוברים תהליכי עיבוד שהופכים אותם למי קולחים או קומפוסט. 

אורח החיים הירוק מעודד שימוש חוזר בפסולת אורגנית. חשוב להדגיש שגם פינוי שפכים אורגניים יש לבצע בהתאם לתקנות החוק. שימו לב, פסולת אורגנית עלולה להוות גורם מזהם עם פוטנציאל לנזק סביבתי משמעותי.

איך מטפלים במי שפכים שומניים?

פינוי שפכים שומניים מתבצע על פי הנחיות ספציפיות של המשרד להגנת הסביבה. פינוי שמנים משומשים דורש בשלב ראשון הפרדה בין השמנים לבין המים. לאחר שמתבצעת הפרדה המים מוזרמים אל צנרת הביוב הרגילה והשמנים מופנים אל אתרי טיפול שפכים בעזרת ביובית. 

חובת התקנה מפריד שומנים והזמנת פינוי שפכים מקצועי חלה על מסעדות, מטבחים מסחריים, בתי מלון, אכסניות, מפעלי מזון, מפעלי בשר ואולמות אירועים.

שפכים של שמנים מוזרמים תחילה אל בור הפרדת השומנים. אין להזרים אל בור השומן שפכים שאינם שומניים. חל איסור מוחלט על הזרמת שפכים סניטריים או שפכים תעשייתיים שאינם שומניים אל מפריד השומנים. פינוי שפכים שומניים מתבצע בעזרת ביובית. 

אין להזרים את הפסולת השומנית אל מערכת הביוב אלא להזמין צוות מפנה שפכים ששואב את תכולת הבור אל מכל הביובית, ומפנה את השפכים השומניים את אתרים מורשים. הקפידו לסיים כל פינוי שפכים בשטיפה יסודית של הבור, המשאבה והצינורות. השטיפה חיונית למניעת סתימות ושימוש ארוך טווח בציוד.

כמה עולה פינוי שפכים עם ביובית?

תקנות החוק שאוסרות הזרמת שפכים ברמת זיהום גבוהה אל מערכת הביוב הרגילה מחייבות את בעליהם בהזמנת פינוי שפכים מקצועי. כך למשל, פינוי שפכים של שמנים מחייב התקנת בור שומן, שימוש במפריד שומנים ופינוי אל אתרי טיהור שפכים. 

מחיר פינוי שפכים נקבע בהתאם למורכבות של העבודה, כמות השפכים וסוגם. ככל שכמות השפכים יותר גדולה כך המחיר עולה. תמחור של פינוי שפכים מושפע גם מהגישה אל בור הספיגה ותוספת של שירותי שטיפה או פתיחת סתימות. חשוב להדגיש שהמחיר של הפינוי אינו כולל את עלות הטיפול בשפכים באתר.

איך מתמחרים את העבודה?

מחיר של פינוי שפכים מתחלק לעלות של עבודת הפינוי ולתעריף של הטיפול בשפכים באתר המורשה. עלות פינוי שפכים נקבעת על פי המרחק בין בור הספיגה לבין האתר אליו יש לפנות את השפכים, כמות החומר, סוג החומר, הגישה אל הבור והתדירות בה מוזמן השירות. 

מחיר הטמנת שפכים לאתר פינוי נקבע על פי סוג החומר כאשר ישנם הבדלים משמעותיים בין מחירים של הטמנת שפכים תעשייתיים לבין מחירים של טיפול בשפכים סניטריים. הפערים הגדולים במחירים נובעים מהמורכבות של תהליך המחזור בשפכים התעשייתיים.

איך מקבלים מחיר זול?

פינוי שפכים במחירים זולים ניתן ללקוחות קבועים. בעלי עסקים שמזמינים לפחות פינוי שפכים אחד בכל חודש מוזמנים לייצור עמנו קשר לקבלת מחיר מיוחד ללקוחות קבועים. אם אתם מזמינים פינוי שפכים בתדירות גבוהה – דרכנו תקבלו את המחירים הכי טובים ותיהנו מהשירות המקצועי ביותר. פינוי שפכים מתבצע במהירות וביעילות בעזרת רכב ביובית חדיש. החברה מחזיקה באישור שפכים ומסוגלת לתת מענה מהיר ומדויק במקרים דחופים.

מה חשוב לדעת לפני שמזמינים פינוי שפכים?

על מנת לאפשר לנו כאנשי מקצוע להעניק לכם את המענה המדויק ביותר נרצה לקבל מספר פרטים לקראת ההגעה הראשונה אל המקום. פינוי שפכים חוזר שמתבצע לאחר שכבר היינו אצלכם אינו דורש כל הכנה. לקראת פינוי השפכים הראשון נבקש לדעת מהי כמות החומר שיש לשאוב, היכן ניתן למקם את הביובית בקרבת הבור, מהו החומר שנשאב (כולל מוצקים ובוצה או לא) ומהי התדירות בה תרצו לתאם שאיבות פינוי שפכים. 

ככל שתספקו פרטים מדויקים יותר כך תקבלו מראש הצעת מחיר יותר מדויקת. הפרטים שאתם מספקים מאפשרים לנו להגיע אליכם ערוכים עם כל הציוד הדרוש.

פינוי שפכים עם רז ביובית

כחברה מובילה בתחום האינסטלציה אנחנו דוגלים בשימוש בציוד חדיש, שירות אמין, הגעה מהירה ומחירים הוגנים. כל שירותי האינסטלציה ניתנים דרכנו בשיטות עבודה מודרנית (ציוד צילום קווי ביוב, טכניקת אל הרס, ביובית צמודה ועוד). 

אנחנו מציעים ללקוחות הקבועים שלנו אפשרות ליהנות ממחירים אטרקטיביים בעבור כל שירותי האינסטלציה. אל תתפשרו על פחות מהשירות הטוב ביותר במחיר הטוב ביותר. צרו קשר לקבלת פרטים נוספים והצעת מחיר ללא כל התחייבות מצדכם.

בהחלט! אנו מתמחים בפינוי וטיפול בשפכים תעשייתיים, סניטריים ואורגניים. לרשותינו הציוד הדרוש לכך וכמובן האישורים המתאימים לפינוי אתר פסולת מורשים.

העלות מתומחרת לכמה חלקים, כמו: סוג החומר, עומק והגישה על בור הביוב ועוד. לקבלת הצעת מחיר מותאמת לצרכים שלכם היכנסו לאתר וצרו קשר ונשמח לעזור.

ישנם 3 סוגים עיקריים של שפכים ועל כך פירטנו בהרחבה במאמר שלפניכם, היכנסו לאתר וקראו בעצמכם.

בהחלט כן! אנו משתדלים לתת את המענה המהיר ביותר בכל הקשור בפינוי שפכים על מנת למנוע מפגע תברואתי וסביבתי. אז, התקשרו עכשיו וצוות מוסמך מטעמנו יגיע אליכם בהקדם.

אנו משתמשים בביובית מתקדמת המסוגלת לבצע שאיבה ופליטת נוזלים, מסוגלת לשאוב את כל סוגי השפכים האפשריים, וזאת בלי לקרוע את הכיס.

אצלנו באתר תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם במקרה של פינוי שפכים המצריך הזמנת שירותי ביובית בדיוק למטרה זו.

מה היה לנו עד עכשיו?