רז ביובית

עבודות ביובית

ביוביות הן משאיות אשר מגיעות עם פונקציות שונות שהופכות אותן לכלי רב-תכליתי עבור טיפול בקווי ביוב מכל הסוגים. רגע לפני שאתם מזמינים ביובית, כדאי להעמיק בסוגי עבודות ביובית, כמה השירות עולה ומה כרוך בטיפולים השונים - קראו כאן.

היכולת של משאית ביובית בטיפול בבעיות ביוב

בכל הנוגע למשאיות מסוג ביובית, אלו משתמשות בשיטות שונות על מנת לטפל בצנרות וקווי ביוב, כאשר חלק ממשאיות אלו מזרימות מים בלחץ סילוני גבוה במיוחד, מה שמאפשר לפתוח סתימות קשות במיוחד. בתוך כך, ביובית יכולה לשמש כדי לפתוח במהירות וביעילות ביוב סתום או חסום מפסולת קשה, לנקות את קו הביוב, לצלם אותו או אפילו להסיר שורשי עצים מהצנרת. כאשר מזמינים ביובית, אלו הם הפקטורים שיש לקחת בחשבון:

 • גובה הביובית: ישנן ביוביות נמוכות וגבוהות, כאשר הנמוכות ביניהן בד"כ מתאימות לעבודות בחניונים ובמקומות עם בעיית גישה.
 • סוג הביובית: כאמור, ביוביות משרתות מטרות שונות, כך שיש לוודא כי סוג הביובית מתאים לסוג עבודת הצנרת שיש לבצע.  
 • מחיר ביובית: מחירי ביוביות נעים בין מאות לאלפי שקלים, חשוב לערוך השוואת מחירים טרם ההזמנה של העבודה וכן, רצוי לראות מחירון ביובית

  שירותי ביובית לעבודות ביוב
  שירותי ביובית לעבודות ביוב

איך יודעים שצריך להזמין ביובית?

אם להקת הנח"ל שרה "ישנן בנות ישנן בנות", אז אנחנו נציין כי ישנן סתימות וישנן סתימות. בעבור סתימה מקומית בצנרת ביתית, בד"כ מומלץ להזמין אינסטלטור, מה שיהיה פחות יקר מהזמנת ביובית. עם זאת, שרברבים לא יכולים להגיע לכל סוגי הסתימות, ואז מגיע הזמן להזמין ביובית. 

ביובית נדרשת בד"כ במקרים הבאים:

 1. כאשר ישנן סתימות חוזרות ונשנות שלא ניתן לטפל בהן באופן נקודתי. 
 2. במקרים בהם כמה כלים סניטריים סתומים בו זמנית. 
 3. במקרה של הצפות קשות הכוללות את עליית הביוב. 
 4. כאשר שורשים של עצים חודרים למערכת הביוב. 

עבור כל אחד מהמקרים שלעיל, עדיף להזמין עבודות ביובית. 

כמה עולה ביובית?

מחירי ביובית נעים בין מאות שקלים לבין אלפי שקלים פר עבודה, כאשר חלק מהעבודות יצריכו יותר מאשר ביקור אחד של הביובית. למשל, במקרים בהם ישנה פסולת בנייה בתוך מערכת הביוב, ייתכן שהביובית תצטרך לבקר באתר כמה וכמה פעמים. במקרים אלו, ייתכן שהעבודה תכלול גם את הפירוק של חלק מהצנרת על מנת לשלוף החוצה פסולת בטון קשה. 

עבודות ביוב עם ביובית
עבודות ביוב עם ביובית

כיצד מגיעה פסולת בנייה לביוב?

מכירים את המונח "פיגוע נדלני"? לא פעם, פועלים ומקפחי עבודה נוהגים בצורה רשלנית ופושעת ומובילים לסתימות בטון בצנרת הביוב. זאת, על ידי טאטוא של פסולת שיפוצים ובנייה לתוך חורי הניקוז בדירות. במקרים אלו, יש צורך להזמין ביובית או קבלן ביוב לביצוע העבודה הנדרשת. חשוב לדעת, עבודות אלו אמורות להיות ממומנות על ידי הקבלן, ואם הוא מסרב, יש כאן עילה לתביעה. 

צריכים מידע נוסף? בצעו כעת השוואת מחירים להזמנת ביובית – חסכו כסף ודייקו את השירות. 

5/5 - (19 votes)
מה היה לנו עד עכשיו?